Filmas

„Aš esu“

Dokumentinis filmas „Aš esu“ parodo autistiško pasaulio realybę.

Tai kelias, kurį pereina į jį patekusios šeimos. Pradžioje dažną lydi išgirstos diagnozės priėmimo bei atmetimo reakcijos, ašaros. Neretai susiduriama su patyčiomis, empatijos stoka. Kol galiausiai pasiekiama viltis bei tikėjimas, kad jei šviesime visuomenę, nebus nustūmimo į užribį.

„Nebandykite mūsų keisti, nenorėkite, kad mes būtume, kaip visi. Mes niekada tokiais nebūsime. Todėl nelaužykite mūsų. Tiesiog leiskite mums būti tokiais, kokie esame“, – sako filmo dalyvis 35-erių Povilas Staniulis.

Dainininkė Katažina Zvonkuvienė, auginanti autistišką sūnų, prisipažįsta, kad pradžioje buvo tamsios mintys ir daug priekaištų sau. Dabar ji žino, jog yra gera mama, savo sūnui duodanti tai, ko kiekvienam labiausiai reikia – meilės be išskaičiavimų.

„Filmas siekia ne tik supažindinti su autistišką vaiką auginančių šeimų išgyvenimais. Ir jokiu būdu nėra noro sukelti gailestį. Šiems žmonėms to nereikia. Reikia tik vieno – leisti jiems augti tarp visų ir tuo pačiu visuomenę mokyti brandos: supratingumo, draugystės, meilės bei tikėjimo. Tikėjimo, kad visiems yra vienodai vietos po saule“, – sako filmo autorė Aurelija Savickienė.

„Nekeisk manęs, keisk pasaulį!“

Pasikvieskite mus!

Šis filmas gali būti pirmas žingsnis atviram pokalbiui su bendruomene. Galime atvykti į mokyklą, biblioteką ar kitą erdvę, pristatyti filmą ir dalyvauti diskusijoje apie tai, kaip mes galime kartu keisti pasaulį.

Filmo trukmė

45 min.

Filmas skirtas

Suaugusiems ir paaugliams.