„Liečiu, jaučiu, ramu“

„Liečiu, jaučiu, ramu“ – iniciatyvos tikslas – didinti paslaugų, skirtų raidos sutrikimų turintiems vaikams, prieinamumą. Tačiau kokybiškų paslaugų poreikis, prieinamumas, yra vienas šio projekto aspektas, kitas tikslas – ne mažiau svarbu dirbti ir su bendruomene, su kuria  glaudžiai sąveikauja raidos sutrikimų turinčius vaikus auginančios šeimos, jos nuostatomis ir įsitikinimais. Taip pat keliame uždavinį gerinti emocinį klimatą bendruomenėje negalios atžvilgiu. Esame įsitikinę, kad kalbėti apie skirtingumus su vaikais yra lygiai taip pat svarbu kaip ir pati pagalba vaikams, kurie turi negalią.

Sprendžiama problema: terapinių paslaugų trūkumas raidos sutrikimų turintiems vaikams Alytaus mieste, o taip pat nuostatų ir įsitikinimų keitimas bendruomenėje autizmo, sensorikos sutrikimų atžvilgiu.

Kas buvo nuveikta:

  1. Pradėtas kurti sensorinis kambarys, kuriuo galės naudotis tiek mūsų nevyriausybinė organizacija, tiek partneriai. Sukurdami kartu su mokykla sensorinį kambarį tokį, koks jis reikalingas derinant jį su mūsų organizacijos teikiamomis terapinėmis paslaugomis, pagerinome ir praplėtėme teikiamas paslaugas raidos sutrikimų turintiems vaikams. O taip pat mokykla gali efektyviau vykdyti įtraukųjį švietimą, nes turės efektyviai pritaikytą aplinką mokiniams, kuriems reikia nusiraminimo pertraukų metu.
  2. Neigiamų nuostatų ir įsitikinimų keitimui mes pasitelkėme patyriminį teatro sesijų metodą – t.y. buvo parengti teatriniai etiudai autizmo, sensorikos sutrikimų temomis, kuriuose siužetą gali valdyti auditorija (moksleiviai, specialistai, administracija) – taip vadinama “forumo teatro” metodika, kuri itin paveiki keičiant nuostatas.
  3. Kėlėme švietimo bendruomenės (tėvų, specialistų, vadovų) kompetenciją neuroįvairovės ir įtraukties srityje.

Iniciatyvą iš dalies finansuojama Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ bandomojo modelio įgyvendinimo lėšomis